Przejdź do treści Przejdź do dolnej stopki strony

MARCIN
ZBIGNIEW
WOJCIECH

Czy stand-up do dobry pomysł na event firmowy?

Zapraszam na stand-up
 
 
 

Gdzie na stand-up w krakowie?

Adres: Nadwiślańska 1, 30-527 Kraków

 

Kto występuje?

Marcin Zbigniew Wojciech z testami nowego programu stand-up

 

 

 

Czy stand-up to dobry pomysł na event firmowy?

Występowałem już na kilkudziesięciu imprezach firmowych zarówno z grupami (Kabaret 44-200 oraz grupą improwizacji komediowej AD HOC) oraz solo stand-up. Chciałbym się z Wami podzielić moimi doświadczeniami z występami na różnych eventach a głównie na imprezach firmowych ze stand-up ’em.

Moje doświadczenie może przydać się zarówo:

  • stand-up ‘erom, którzy zaczynją występować na imprezach firmowych,
  • organizatorom wydarzeń typu konferencja, bal, pokaz nowego produktu, targi lub inne eventy, na których prezentowany będzie stand-up,
  • firmom, które zastanawiają się na zaproszeniem stand-up ‘era na swój event,

KILKA PORAD:

  1. Alkohol – niezbedny na, niektórych eventach i tu sprawa kluczowa i nieoczywista:  dla występującego to nie jest  tak, że ktoś pod wpływem lub lekko dziabnięty widz będzie bardziej lepiej bawił się i śmiał podczas występu stand-up ‘owego na imprezie firmowej.  Dużo zależy od gości i od rodzaju imprezy, jednak często są imprezy wyjazdowe dla pracowników lub najlepszych klientów i mamy darmowy alkohol a ludzie lubią odpinać wrotki nawet jeżeli miejsce jest ekstrawaganckie lub organizator zapewnia, że tak nie będzie bo zna uczestników. Najlepiej występ zaplanować przed podaniem alkoholu.
  2. Godzina występu, wiąże się to bezpośrednio z punktem pierwszym, generalnie lepiej jest zaplanować występ jak najwcześniej, czyli np. bezpośrednio po kolacji lub po przemówiniu szefa lub przywiataniu gości na evencie. Zwiększa to szanse na to, że występ będzie udany i zadolwony będzie artysta stand-up ‘er oraz organziator eventu oraz klient i widzowie.
  3. Czas występu. Z moich doświadczeń wynika iż najlepszy czas występu solisty, jednego stand-up ‘era to około 40 minut (plus ewentualne bisy). Często robię tak, że jeżeli goście bawią się super to przedłużam występ, gram bisy.
  4. Miejsce występu. Są różne rodzaje imprez firmowych od imprez gdzie mamy pełną technikę. nagłośnienie i oświetlenie, scenę, kulisy a czasami zdarzało mi się występować po prostu pomiędzy stolikami. Jak można sprawić aby to było możwliwe. Zawsze proszę obsługę  i kelnerów, aby nie chodziła podczas występu. Zaczynam grać dopiero gdy posprzątają stoły. Maksymalnie wygaszam wszystkie światła na sali i czasami samym światłem staram się wyodrębnić miejsce występu. Powoduje to, że widzowie mniej chodzą  podczas występu i uwaga skupia się na występującym. Posiadam swój sprzęt nagłośnieniowy oraz oświetleniowy, który jest niezawodny w sytuacji gdy stworzenie minimalnych warunków dla dobrego odbioru występu stand-up jest niemożliwe.
  5. Widownia. Najlepiej jest ustawić widownię na przeciwko występującego aby stworzyć parateatrlane warunki. Wiem, że są różne sale, układy sal, i przedziwne miejsca występów i jeżeli nie jest to możliwe w całości to dużo ułatwia ustawienie nawet kilku rzędów. Nawet jeżeli ludzie siedzą za stolikami można namówićich do podejścia bliżej.
  6. Program. Na eventach firmowych gram sprawdzony stand-up, często dopasowany pod daną branżę lub osoby siedzące na publice. Staram się też dopasować program pod wiek publiki. Tu mała rada dla organizatorów eventów, sprawdzcie wcześniej stand-up ‘era oraz wymagania klienta co do tego na ile swobody i ostrego materiału stand-up można sobie pozwolić. Ja w swoim repertuarze mam też czysty program czyli bez przekleństw i bez ostrych moemtnów, które mogą urazić niektórych widzów. Jest to ważne bo czasmi to tym, że zagra stand-up ‘er na evencie uczestnicy dowiadują się w trakcie trwania imprezy firmowej. Znam przypadki gdy mało doświadczenie stand-up ‘erzy zamrozili publikę swoim programem, bo wydawało im się, że skoro w knajpie przy piwku ludzie się śmiali to też zadziała na prezesach duzej firmy w smokingach.
  7. Pospisz umowę, gdzie będzie zawarta godzina występu, długoś trwania występu. Czas trwania występu. Oczywiście honorariu. Jeżeli ktoś nie chce podpisać umowy lub wymiguje się to znaczy, że może nie będzie chciał Ci zapłacić. Umowa musi być pospisana przed eventem. Nie ma evencie.

Zainteresowanych do wpółpracy podczas evventu  firmowych online zaprszam do kontaktu: [email protected]

#showonline
#standuponline
#standupstream
#imprezafirmowa
#stand-up
#standup

Mam możliwośćstreamowania występu stand-up z Krakowa z Krakowskeigo Klubu Komediowego. Kilka zdjęć z eventów online dla firm.

Posiadam sprzęt oraz doświadczenie w relaizacji wydarzeń online. Sam zagrałem kilka imprez fimowych online i chetnie podejmę współpracę.
Kilka wydrzaeń wraz z Tomaszem Biskupem.
https://www.jegoeminencja.pl/2020/04/23/show-online/
Mogę zapewnić obsługę takich wydarzeń, transmisję na 4 kamery w jakości Full HD oraz pomoc w wynajęciu sali i kompleksową organizacji całości. Zainteresowanych zaprszam do kontaktu: [email protected]

Zobacz
również

Marcinwojciech.pl © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie: Brand4U

MARCIN
ZBIGNIEW
WOJCIECH