Przejdź do treści Przejdź do dolnej stopki strony

Jak zacząć robić stand-up?

Zapraszam na stand-up
 
 
 

Gdzie na stand-up w krakowie?

Adres: Nadwiślańska 1, 30-527 Kraków

 

Kto występuje?

Marcin Zbigniew Wojciech z testami nowego programu stand-up

 

 

 


Często widzowie i znajomi zadają mi pytania jak zacząć robić stand-up, dlatego postanowiłem napisać kilka rad dla początkujących oraz tych, którzy dopiero mają przed sobą pierwszy występ stand-up w 10 krokach.

JAK ZACZĄĆ ROBIĆ STAND-UP Krok po kroku

  1. Spisz wszystkie najśmieszniesze hitorie, które przytrafiły Ci się w Twoim życiu. Najprawdzisze i najbardziej śmieszne sytuacje, które mogą rozbawić też innych przydarzyły Ci się są najlepsze i najbardziej autentyczne i to one mogą być świetne do stworzenie pierwszego materiału stand-up. Podobno każdy w sowim życiu ma około 10 minut dobrego stand-up ‘u.
  2.  Oglądaj zawodowców, podglądaj, najlepszych stand-up ‘erów w Polsce i zagranicą. Polecam Netflix i oczywiście Youtube. UWAGA !!! Nie kopiuj!!!
  3. Nie opowiadaj dowcipów z internetu oraz z memów!
  4. Na początku ułóż tylko i aż 5 minutowy program, spisz go słowo w słowo. Naucz się go! Tak abyś znał go na pamięć bez zajęknięcia, ponieważ nie da się uniknąć stresu podczas pierwszego występu, znajomość tekstu na blachę da Ci pewność siebie.
  5. Najlepszy żart daj na sam początek wsytępu. Najlepiej gdyby to był one-liner czyli krótki żart zawarty w jednej linijce. Polecam żart z samego siebie, pokażesz dystans do siebie oraz to, że jesteś wyluzowany. Łatwiej śmiać się z kogoś gdy najpierw Ty zaczniesz śmiać się z samego siebie.
  6.  Wyrzuć najbardziej wulgarne i najbardziej obsceniczne, fekalne żarty, ponieważ większość początkujących uważa, że stand-up to tylko i wyłacznie tego typu żarty. Nie idź najprostszą ścieżką. Bądz inny! Wyróżnij się!
  7. Wykreśl przekleństwa, zostaw tylko tam gdzie są niezbędne!
  8. Cały teskt zmień na czas teraźniejszy, nie zaczynaj od byłem kiedyś tylko krótko i zwięźle, wchodzę do klubu i dzieje się to i to… Da to widzowi wrażenie, że jest w trakcie trwania akcji, a nie słucha starej historyjki.
  9. Pokaż kilku znajomym, rodzinie, dziewczynie Twoje pierwsze  5 minut stand-up ‘u. Nagraj ten występ na smartfonie i zobacz go kilka razy. Analizuj co powiedziałeś dobrze, a co źle? Zastanów się co można opowiedzieć krócej? Gdzie możesz dodać jakiś żart? Wykreśl najsłabszy żart.
  10. Zapisz się na open mica, zagraj swój pierszy stand-up! Witamy w fantastycznym świecie komedii!

Zapraszam na moją scenę OPEN MIC, zapraszam do obserowania wydarzeń z Krakowskiego Klubu Komediowego, https://www.facebook.com/krakowskiklubkomediowy

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu. Najlepiej proszę o kontakt mailowy: [email protected]

#standuponline
#standuplive
#standupstream
#imprezafirmowa
#stand-up
#standup
#eventonline

Zobacz
również

Jak zacząć robić stand-up? - Marcin Zbigniew Wojciech STAND-UP Kup bilet na występ

Marcinwojciech.pl © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie: Brand4U

MARCIN
ZBIGNIEW
WOJCIECH