Przejdź do treści Przejdź do dolnej stopki strony

Gdzie i jak najlepiej streamować stand-up?

Zapraszam na stand-up
 
 
 

Gdzie na stand-up w krakowie?

Adres: Nadwiślańska 1, 30-527 Kraków

 

Kto występuje?

Marcin Zbigniew Wojciech z testami nowego programu stand-up

 

 

 

Jestem stand-up ‘erem i od 14 lat jestem na scenie komediowej. Ze względu na sytuację w kraju zostałem zmuszony do ograniczenie swoich występów do stremowania online. Stand-up bez publiki nie jest łatym orzechem do zgryzienia.
Dla kogo jest ten artykuł? Dla osób, które chciałby stremować swój stand-up. Dla osób, które zasatanawiają się nad rozrywką na event firmowy oraz dla tych, którzy chcieliby zasięgnąć kilka technicznych informacji na temat stremowania występów, wydarzeń kulturalnych oraz np. konferencji lub szkoleń. Chętnie podzielię się z Wami moimi doświadczeniami oraz chętnie wejdę we współpracę podczas tworzenia wydarzeń online.

Na samym początku stremowałem swoje darmowe wydarzenia ,,Anegdoty Online” używając Karty video AverMedia Live Gamer Portable Lite.

Taką kartę podłącza się do komputera USB, a do karty podącza się zsygnał Audio (opcja na jack mini) oraz Video poprzez kabel HDMI. Jest możliwość bezpośredniego streamowania do wybranej platformy z oprogramowania firmy Avermedia ja jednak używałem preogramu OBS. Program umożliwia użytkownikowi wygodne nagrywanie materiału audio/wideo z dowolnego źródła, a także jego transmisję za pośrednictwem Internetu w czasie rzeczywistym. Jest za darmo oraz ma dużo ciekawych funkci, podczas streamów używałem go do dodawania grafik, filmików. Jest prosty w obsłudze i ma bardzo dużo poradników na Youtube jak co zrobić i szczerze polecam ten sposób nauki streamowania. Minusem takie rozwiązania jest możliwość podpięcia tylko jednej kamery. Próbowałem podpiąć kilka kamer przez switcher jednak okazało się, że pwooduje to dużo zakłóceń. Kolejnym minusem była awaryjność, czasami komputer rozłączał mi komunikację z kartą przez USB, nie jestem pewien czy to wina moich ustawień. Koszt zakupu takiej karty to około 600 zł.

Kolejnym etapem było zakupienia lepszego urządzenia do streamowania ATEM Mini Pro to czterokanałowy mikser HDMI. Posiada sprzętowy enkoder do streamingu przez Ethernet na YouTube Live, Twitch i Facebooka, MultiView o rozszerzonej funkcjonalności oraz nagrywanie na dyski USB-C w H.264 Zalety Blackmagic ATEM Mini PRO:
Miniaturowa konstrukcja zawarta w panelu sterowania.
Obsługuje podłączenie do 4 kamer lub komputerów.
Wyjście USB działa jak kamera internetowa i obsługuje wszystkie programy wideo.
Wyjście wideo HDMI umożliwia bezpośrednie nagrywanie programów.
Dwa stereofoniczne wejścia audio do podłączenia mikrofonów stacjonarnych lub klapowych.
(koszt takiego urządzenia to około 3000 zł)

Bardzo cieżko było go zamówić od początku pandemii bo był to sprzęt mocno rozchwytywany, ja musiałem go zamówić z zagranicy.
Jest wiele poradników jak go używać i konfigurować. Jedna z najważnejszych funkcji dla mnie jest możliwość pracy bez komputera, urządzenie jest niezależne wpinamy do niego kamery, kabel z internetem i możemy stremować swój stand-up w dowolne miejsce.
Drugim największym plusem tego urządzenia jest możwliwość podpięcia monitora i tryb live view.
Na monitorze mamy podgląd z wszystkich kamer, status transmisji oraz status nagrywania programu.
W porównianiu do pierwszego rozwiązania nie potrzebujemy już programu OBS do dodawania grafik, video, gdyż ATEM posiada już takie funkcje.
Super funcją tego urządzenia jest w przypadku braku internetu ponowne połączenie i wysyłanie sygnału nie aktualnego ale od momentu utracenia transmisji. Ty przez chwilę masz problem z internet, co może się zdarzyć szczególnie w przypadku dłuższych eventów online a widz tego nawet nie zauważy.
Do tej pory zagrałem około 5 imprez firmowych z użyciem ATEM Blackmagic i udało się uniknąć większych problemów.
Najprościej stremować jest na Youtube, jest też darmowy. Udało nam się również zagrać stand-up online na paltformie ClickMeeting. Co opisuje tutaj:
https://www.marcinwojciech.pl/najlepsze-narzedzia-do-imprez-firmowych-online/

Jedną z najważniejszych spraw podczas streamowania stand-up ‘u jest bardzo dobre połącznie internetowe. Robiłem testy z najszybszym połączeniem poprzez kartę SIM i niestety nie zdało testu. Dlatego wybrałem Plac Nowy 1 jako miejsce, z którego będę nadawał. BArdzo szybkie połączenie około 4 MB/s a na ostaniej imprezie firmowej było to około 7 Mb/s.
Kolejnym plusem tego miejsce jest klimatyczna scena Krakowsiego Klubu Komediowego oraz zaplecze, nagłośnienie, światło do profesjonalnej organizacji występów.

Koszt wynajęcia sali jest ustalany indywidualnie.

Posiadam sprzęt oraz doświadczenie w relaizacji wydarzeń online. Sam zagrałem kilka imprez fimowych online i chetnie podejmę współpracę.
Kilka wydrzaeń wraz z Tomaszem Biskupem.
https://www.jegoeminencja.pl/2020/04/23/show-online/
Mogę zapewnić obsługę takich wydarzeń, transmisję na 4 kamery w jakości Full HD oraz pomoc w wynajęciu sali i kompleksową organizacji całości. Zainteresowanych zaprszam do kontaktu: [email protected]

#showonline
#standuponline
#standupstream
#imprezafirmowa
#stand-up
#standup

Zobacz
również

Marcinwojciech.pl © 2024. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Wykonanie: Brand4U

MARCIN
ZBIGNIEW
WOJCIECH